Close

26 lipca 2021

Grafika na ściankę reklamową. Jakiego pliku z projektem potrzebujemy do wykonania?

Klient ocenia i kupuje oczami. To hasło, które znalazło potwierdzenie w wielu różnych branżach. Dlatego ścianki reklamowe oraz pozostałe, wizualne elementy działań marketingowych, mają tak duże znaczenie. Musimy przy tym zaznaczyć, że warstwa techniczna grafiki jest równie istotna dla końcowego efektu, co koncepty kreatywne. Dlatego dziś przybliżamy kilka

Przy umieszczaniu na panelach krawędzie grafiki obcinane są o 3 mm wzdłuż obwodu

Dotyczy to ścianek reklamowych przygotowywanych z płyt PCV, wypełniających konstrukcję z profili aluminiowych. Jeżeli nośnik wykonany będzie z tkaniny, późniejsza obróbka wygląda nieco inaczej. Grafika na materiale musi posiadać centymetrowy spad po obwodzie, gdyż w to miejsce wszywamy niezbędne uszczelki. Dlatego przygotowując projekt, należy zostawić nieco pustego miejsca na krawędziach oraz przy łączeniach paneli, z których powstanie ścianka reklamowa – w przeciwnym wypadku kluczowe elementy na grafice zniknąć z oczu odbiorców. W firmie Omega System realizujemy takie projekty, jakie otrzymujemy. Nie ingerujemy w warstwę wizualną i nie poprawiamy sloganów, co oznacza konieczność sprawdzenia poprawności pisowni. Reklama prezentuje Twoją ofertę, Ty znasz swoją branżę i grupę docelową najlepiej. Nasz odbiór wybranej przez Ciebie formy przekazu marketingowego jest kompletnie bez znaczenia.

Ścianka reklamowa musi mieć odpowiednią rozdzielczość oraz format

Takie rzeczy mocno wpływają na sprawność późniejszej realizacji. Tu w grę wchodzi specyfikacja naszego parku maszyn oraz wykorzystywane oprogramowanie. Wymagana rozdzielczość grafiki na ściankę reklamową wynosi minimum 150 dpi – tyle gwarantuje odpowiednio wysoką jakość późniejszego obrazu. Co się zaś tyczy formatu zapisu, najlepiej wybrać jeden z 3 poniższych:

  • .jpg

  • .pdf

  • .tiff

Zwróć również uwagę na to, aby w programie projektowym już na początku ustawić tryb kolorów na CMYK. To rozwiązanie pozwala maksymalnie wiernie przenieść paletę barw z ekranu monitora na grafikę ścianki reklamowej. W przypadku pilnego dodruku niestety nie jesteśmy w stanie zapewnić równie precyzyjnego dopasowania kolorów na płytach do obrazu. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą Omega System! W razie pytań pamiętaj, że nasi konsultanci pozostają do Twojej dyspozycji pod wieloma formami możliwego kontaktu.

Exit mobile version